drzwi techniczne przeciwpożarowe

Drzwi techniczne przeciwpożarowe to specjalny rodzaj drzwi, które odznaczają się doskonałymi parametrami i stanowią ochronę w momencie zagrożenia ogniem. Jakie są typy drzwi przeciwpożarowych oraz czym się charakteryzują? Jesteście ciekawi? W takim razie zapraszamy do lektury.

Rodzaje drzwi przeciwpożarowych

Drzwi przeciwpożarowe występują w kilku wariantach. Najczęściej wykonuje się je ze stali lub aluminium.

Drzwi stalowe przeciwpożarowe są najpopularniejszym rodzajem, który doskonale sprawdza się w przypadku obiektów przemysłowych lub budynków użytku publicznego. Co ważne, obecnie projektowane modele różnią się od typowych drzwi przeciwpożarowych, które były masywne, lecz mało estetyczne. Dzisiejsze możliwości pozwalają na tworzenie niezawodnych i solidnych wzorów, o wyglądzie przyjemnym dla oka.

Jeśli chodzi o drzwi aluminiowe, chętnie są wybierane do domów jednorodzinnych lub bloków. Występują w wariantach z przeszkleniami lub o gładkiej fakturze. Te modele charakteryzują się wysoką jakością wykonania i eleganckim wykończeniem. Można je malować na dowolny kolor, często pokrywa się je także warstwą drewnopodobną, przez co idealnie wpasowują się do domowego wnętrza.

Cechy drzwi przeciwpożarowych

Drzwi przeciwpożarowe niezależnie od materiału wykonania zapewniają ochronę przed pożarem. Stanowią solidną barierę dla szybko rozprzestrzeniających się płomieni, przez co osoby przebywające w obiekcie mogą czuć się spokojnie. Warto wiedzieć, że w przypadku ognia, każda minuta jest na wagę złota. Montując w budynku drzwi przeciwpożarowe, w razie zagrożenia,  jest czas na spokojną i bezpieczną ewakuację.

Co więcej, obok doskonałych parametrów ognioodpornych, takie drzwi gwarantują również izolację termiczną i akustyczną, co podnosi komfort dla osób przebywających w budynku. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, zatem z biegiem lat nie tracą swoich właściwości i zachowują doskonały wygląd.

Jeśli szukacie dobrej jakości drzwi do swojego domu lub mieszkania, zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie pomogą wybrać odpowiedni wariant.

POSTED BY Karolina Jarosz | lut, 10, 2021 |