malowanie mebli ogrodowych

Cieplejsze i bardziej słoneczne dni sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z czasu wolnego na świeżym powietrzu. Dotyczy to również prywatnych stref relaksu, czyli przydomowych ogródków. Jest to także czas, na zagospodarowanie i odnowienie stolików, krzeseł lub leżaków po długich, zimowych miesiącach. Podpowiadamy, jakie preparaty sprawdzą się w przypadku mebli ogrodowych.

Odśwież meble ogrodowe za pomocą kolorowych farb

Meble ogrodowe, zwłaszcza te drewniane, są szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak silne słońce lub opady deszczu. W efekcie tego, już po kilku tygodniach drewno może blaknąć lub ulegać przebarwieniom. Chcąc zachować je w dobrym stanie na lata, należy dbać nie tylko o względy estetyczne, lecz także o zabezpieczenie materiału przed puchnięciem, rozwarstwieniem i pękaniem.

Bardzo modne jest bielenie drewna, dlatego jeśli zależy Ci nie tylko na konserwacji, lecz także na pokryciu mebli kolorem, to skorzystaj z naszej oferty farb w Siedlcach. Oferujemy produkty do drewna, które charakteryzują się znacznym stopniem krycia oraz zawierają składniki chroniące jego strukturę przed uszkodzeniem.

Bejca, lakier oraz olej eksponują naturalny wygląd drewna

Popularnym produktem stosowanym w przypadku mebli ogrodowych są także bejce, lakiery oraz oleje. Bejca chroni drewno, wyraźnie eksponuje jego strukturę i wzór, jednocześnie wyrównując koloryt. Produktem dużo lżejszym niż bejca jest lakier. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą zachować naturalny rysunek drewna i nie zależy im na ingerencji w jego kolorystykę. Popularne jest także olejowanie drewna. Jego zastosowanie nie tworzy na strukturze materiału żadnej powłoki, lecz wnika w jej głąb, jednocześnie zabezpieczając przez oddziaływaniem zewnętrznych czynników.

POSTED BY Karolina Jarosz | kwi, 12, 2023 |