usuwanie farby z sufitu

Farby strukturalne stosuje się we wnętrzach ze względu na nowoczesny design i znaczną trwałość. Są one również często wykorzystywane do maskowania niedoskonałości ściany. Jeśli po czasie, zależy Ci na zmianie odcienia, to farbę strukturalną można po prostu pomalować innym kolorem. Jednak jeśli chcesz z powrotem otrzymać gładką powierzchnię, to należy warstwę farby usunąć.

Farbę strukturalną usuniesz metodą mechaniczną

To co postrzega się jako zalety farby strukturalnej, jej dobra przyczepność, nieregularna struktura i trwałość, stanowi jednocześnie wyzwanie w momencie, gdy chce się ją usunąć. W przypadku farb o dobrej jakości nie pomogą ani rozpuszczalniki, ani preparaty stosowane do usunięcia innych rodzajów farb. Jest to jednak możliwe za pomocą metod mechanicznych.

Wybór konkretnego narzędzia uzależniony jest od grubości warstwy farby strukturalnej. Cienkie warstwy można zlikwidować za pomocą papieru ściernego grubo- i drobnoziarnistego. Metoda ta sprawdzi się także w trudno dostępnych miejscach, jak kanty czy załamania ścian. Jeśli poszukujesz akcesoriów malarskich, które pozwolą Ci skutecznie usunąć farbę, to skorzystaj z naszej oferty.

Grubsze warstwy zlikwidujesz pacą lub szlifierką

Grubsze warstwy mogą wymagać szlifowania za pomocą pacy do styropianu. Warto jednak stosować ją ostrożnie, ponieważ może spowodować uszkodzenia struktury podłoża. Szlifierka oscylacyjna sprawdzi się natomiast w przypadku konieczności usunięcia farby z dużych powierzchni. Jest to urządzenie z płaską powierzchnią, do której przymocowuje się papier ścierny. Zastosowanie tego narzędzia, wymaga pewnej wprawy i doświadczenia, a w trakcie pracy należy stosować maskę ochronną. Zaletą użycia szlifierki jest mniejsze ryzyko związane z uszkodzeniem struktury ściany.

POSTED BY Karolina Jarosz | mar, 07, 2023 |