ściana pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dla swojego dziecka należy dbać nie tylko o to, by zaspokajał potrzeby najmłodszych, lecz przede wszystkim, by był bezpieczny w codziennym użytkowaniu. Z tego względu, należy szczególną uwagę przyłożyć także do farb, które powinny posiadać specjalne atesty i być wolne od toksycznych substancji.

Pamiętaj, by wybrana farba nie zawierała LZO

Farba przeznaczona do pokoju dziecięcego musi być przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia, czyli nie wydzielać lotnych związków organicznych, w skrócie LZO, podczas malowania oraz schnięcia. Szukając odpowiedniego preparatu, szukaj takiego, który jest rozcieńczany przy pomocy wody, a nie rozpuszczalników, oraz jest bezwonny.

Z tego względu warto wybrać farby emulsyjne. Dobrze się rozprowadzają i szybko schną. Mają również właściwości paroprzepuszczalne, co oznacza, że absorbują parę wodną i oddają ją na zewnątrz. Ma to szczególne znaczenie dla dzieci, które są alergikami, ponieważ chroni pomieszczenie przed rozwojem grzybów i pleśni. Nasza oferta farb w Sulejówku obejmuje duży wybór preparatów emulsyjnych w wielu kolorach.

Wybierz farbę odporną na zabrudzenia

Dzieci od najmłodszych lat lubią rysować i malować po ścianach. By nie obawiać się artystycznych działań swoich pociech, postaw na farby, które są odporne na zabrudzenia i łatwe do utrzymania w czystości. W takim przypadku sprawdzą się zarówno farby akrylowe, jak i winylowe oraz lateksowe.

Farby winylowe sprawiają, że pokryte nimi ściany nie przyjmują plam. Należy je jednak czyścić delikatnie, bo łatwo się ścierają. Farby lateksowe tworzą na ścianach bardzo trwałą powłokę odporną na częste mycie i szorowanie. Uzyskany kolor jest bardzo trwały i nie blaknie nawet pod wpływem promieniowania słonecznego. Stosunkowo rzadko uczulają, jednak nie przepuszczają pary wodnej.

POSTED BY Karolina Jarosz | kwi, 26, 2023 |