pędzel do malowania desek tarasowych

Na rynku jest wiele środków zabezpieczających wygląd i strukturę drewna, a ich wybór jest uzależniony przede wszystkim od warunków, w jakich dany obiekt się na co dzień znajduje. Jedne preparaty sprawdzą się do drewna mieszczącego się w domu, a inne w przypadku konstrukcji i elementów znajdujących się na świeżym powietrzu.

Impregnaty chronią przed wpływem czynników atmosferycznych

Zadaniem zarówno impregnatu, jak i farby do drewna jest stworzenie powłoki chroniącej materiał, a ich skuteczność i trwałość są zależne od składu konkretnego produktu. Z zasady jednak, impregnaty stanowią lepsze zabezpieczenie drewna przed wpływem zmiennych czynników atmosferycznych, i są zalecane do mebli oraz małej architektury ogrodowej.

Niektóre impregnaty są ogniochronne, przez co sprawdzą się do fragmentów drewna konstrukcyjnego. Inne mają właściwości biobójcze, dzięki czemu chronią przed negatywnym wpływem szkodników. Dostępne są również impregnaty dekoracyjne, nie mające właściwości ochronnych, których głównym zadaniem jest podkreślenie naturalnego rysunku słojów drewna.

Jak odmienić wygląd starych mebli?

Dostępne w naszej ofercie farby do drewna różnią się stopniem krycia oraz trwałością. W odróżnieniu od impregnatu, nie wnikają tak głęboko w strukturę drewna, stąd pełnią głównie funkcję dekoracyjną. W zależności od informacji na etykiecie, farby te można stosować na obiektach we wnętrzach, jak i  konstrukcjach drewnianych znajdujących się pod gołym niebem.

W przypadku renowacji starych, wyblakłych mebli, wykorzystuje się farby kryjące. Do wyboru jest wiele wersji kolorystycznych, dzięki czemu możesz nimi zmienić odcień drewna lub nadać mu całkowicie nowego charakteru. Przed zastosowaniem farby, malowaną powierzchnię należy wygładzić papierem ściernym.

POSTED BY Karolina Jarosz | lut, 21, 2023 |