Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe to absolutna konieczność przy układaniu podłogi. Do ich podstawowych funkcji należy maskowanie przerw dylatacyjnych w posadzce. Nie należy jednak pomijać funkcji dekoracyjnej, jaką pełnią listwy przypodłogowe. W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje listew, które pozwolą estetycznie wykończyć podłogę. Są to:

  • listwy drewniane, PCV, aluminiowe,
  • profile podłogowe,
  • sztukaterię,
  • narożniki zewnętrzne i wewnętrzne.

Dzięki solidnym listwom nasi Klienci mogą także zabezpieczyć posadzkę przed gromadzeniem się kurzu w szczelinach. To także świetny sposób na ukrycie wszelkich kabli, ponieważ nowoczesne modele listew posiadają specjalne korytka oraz uchwyty, które ułatwiają przeprowadzenie przewodów.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Wybór listew przypodłogowych zależy przede wszystkim od rodzaju posadzki. Przy parkietach i podłogach drewnianych najlepiej sprawdzają się listwy drewniane i z MDF-u. Wtedy najłatwiej można wybrać model pasujący do danego gatunku drewna. Listwy przypodłogowe z PCV zgrają się natomiast z panelami podłogowymi lub płytkami. Bez problemu przeprowadzi się pod nimi kable, a w razie potrzeby wyciągnie je dzięki zatrzaskom. Listwy aluminiowe to zazwyczaj profile aluminiowe o funkcji wyrównującej, lub też listwy schodowe. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, a ich trwałość i odporność na uszkodzenia sprawia, że mogą służyć jako listwy progowe.