malowanie mebli kuchennych

Dla wielu osób remont kuchni to nie tylko duży wydatek, ale też stresujące przeżycie, więc wolą unikać tego przedsięwzięcia. Jednak malowanie mebli kuchennych może być łatwe, szybkie i przyjemne, a do tego ekonomiczne, ponieważ starym meblom dajemy nowe życie. Przeczytaj artykuł, aby poznać niezbędne wskazówki, a malowanie mebli kuchennych nie będzie miało przed tobą żadnych tajemnic. 

O czym pomyśleć przed remontem?

Zanim z zapałem weźmiemy się za malowanie mebli kuchennych, warto odpowiednio się przygotować do tego zadania i zaplanować ogół prac. Na początku określmy jaki kolor farby najbardziej nas interesuje. Świetnym pomysłem będzie zastosowanie jasnej farby, która jest nie tylko modna, ale też rozświetli pomieszczenie i ciekawie odmieni wygląd nawet najbardziej pospolitych mebli. Pamiętaj o meblach, które już masz, ale nie chcesz ich malować – warto dopasować nową barwę do ich kolorystyki.

W jaki sposób przygotować meble do malowania?

Przygotowanie mebli kuchennych do malowania nie jest trudne, jednak warto pamiętać o przestrzeganiu poszczególnych kroków. Na samym początku należy zdjąć z mebli fronty i odkręcić okucia, a następnie umyć całe meble z tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Jakie środki będą do tego najlepsze? Można wybrać detergent kuchenny lub specjalistyczny środek do usuwania tłuszczu, a na sam koniec, dla pewności, przetrzeć meble acetonem (oczywiście o ile meble nie są lakierowane). Fronty mebli należy sprawdzić i zaszpachlować ubytki, a na ewentualne niedoskonałości zastosować papier ścierny. Matowa powierzchnia sprawi, że nowa farba będzie się trzymała o wiele lepiej. Laminowanych frontów nie trzeba szlifować, a jedynie dobrze umyć. Pamiętaj, aby malować farbą dobrej jakości i rozpocząć od małych detali, by następnie pomalować całość. 

POSTED BY Karolina Jarosz | lis, 30, 2022 |