niebieska farba do ściany

Wybór właściwej farby do malowania to nie lada wyzwanie, bo to od niej będzie zależeć, czy będziesz się cieszyć trwałym kolorem ścian przez długie lata. Farba ceramiczna, ze względu na swoją wszechstronność, jest coraz częściej, pierwszym wyborem dla osób szukających materiałów do wykończenia swojego domu lub mieszkania.  

Farba odporna na ścieranie

Farba ceramiczna to emulsja lateksowa wzbogacona o niewielkie, ceramiczne mikrogranulki. Dzięki swojej strukturze, tworzy twardą, odporną na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne powłokę. Nazywana jest także farbą plamoodporną, ponieważ bez obaw można ją szorować nawet z wykorzystaniem detergentów. Znajduje zastosowanie w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, gdzie jest wysokie ryzyko częstego powstawania zabrudzeń lub odprysków.

Dzięki niespotykanej u innych farb wytrzymałości, może być z powodzeniem używana wżłobkach lub przedszkolach. Jest wykorzystywana w miejscach, w których nie można sobie pozwolić na często remonty, np. budynki użyteczności publicznej. Ponadto, farba ceramiczna długo zachowuje kolor, nie blaknie i jest odporna na upływ czasu.

Doskonałe rozwiązanie do pokoi dziecięcych

Farbę ceramiczną cechują właściwości antystatyczne, nie osadza się na niej kurz, stąd może być z powodzeniem stosowana w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy. Niektóre preparaty są wzbogacone o dodatki, dzięki którym, mogą mieć właściwości biobójcze lub neutralizujące toksyczny formaldehyd, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla pokoi dziecięcych.

Głębokie, matowe wykończenie sprawdzi się na krzywych ścianach i sufitach. Pochłania światło, więc nie będzie podkreślać widocznych spękań i nierówności. Ze względu na odporność na wilgoć, farba ceramiczna jest często wybierana do kuchni oraz łazienek, na powierzchnie nad płytkami.

POSTED BY Karolina Jarosz | lut, 28, 2023 |