farby w puszkach

Kolorowe ściany we wnętrzu nadają pomieszczeniu charakteru i oryginalnego wyglądu, a domowników ładują pozytywną energią. Z tego względu, łączenie różnych barw jest jednocześnie kuszące, jak i budzące obawy o kolorystyczny chaos. Wyjaśniamy, czym warto się kierować, by wprowadzić do wnętrza energetyczne kolory i nie przesadzić.

Kolorowe ściany podkreślą zalety i ukryją wady struktury

Na wstępie warto pamiętać, że konkretne kolory ścian wpływają nie tylko na ostateczny wygląd wnętrza, lecz także mogą podkreślić jego zalety lub ukryć wady np. nierówności tynku. Pamiętaj, że nie musisz od razu decydować się na kolorowe ściany w całym pokoju. Już jedna barwna płaszczyzna będzie stanowić ciekawy akcent aranżacyjny.

Obecnie modne są ciemne, głębokie kolory, które są dopełnieniem gustownych aranżacji, w których dominują złote lub mosiężne dodatki. W takiej sytuacji warto postawić na butelkową zieleń, intensywny fiolet, nasycony granat lub burgund. Sprawdź naszą ofertę farb w Piasecznie i ciesz się energetycznymi wnętrzami w Twoim domu.

Stawiasz na połączenia harmonijne czy kontrastowe?

Chcąc uzyskać stonowaną, jednolitą aranżację, można zdecydować się na łączenie barw w sposób harmonijny, zestawiając różne odcienie tego samego koloru. Taki monochromatyczny efekt sprawdzi się zwłaszcza w mniejszych wnętrzach, które zechcesz optycznie powiększyć i dodać im głębi. Możesz także wybrać zestawienia pokrewne i łączyć czerwień z pomarańczą oraz błękit z turkusem.

Innym rozwiązaniem jest wybór kolorów kontrastujących ze sobą. W taki sposób działa nie tylko biel i czerń, lecz także zieleń i czerwień oraz fiolet i żółć. Zestawienia te są wyjątkowo energetyczne, dlatego polecane są osobom o silnych temperamentach, które dobrze się czują w wibrujących kolorystycznie wnętrzach.

POSTED BY Karolina Jarosz | kwi, 19, 2023 |