masa szpachlowa

Planujesz remont? A może chcesz odświeżyć wygląd swojego mieszkania? Na pewno będziesz potrzebować masy szpachlowej. Zarówno amatorzy jak i doświadczeni specjaliści często zastanawiają się czym należy się kierować, decydując się na konkretny produkt. W poniższym artykule przedstawiamy wskazówki, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Czym jest masa szpachlowa?

Masa szpachlowa to rodzaj zaprawy stosowanej do wyrównywania powierzchni ścian i sufitóworaz eliminowania defektów, takich jak pęknięcia czy nierówności. Stosuje się ją również przy montażu płyt gipsowo-kartonowych oraz do naprawy ubytków w betonie czy tynku. Dostępne są różne rodzaje mas szpachlowych, które różnią się między sobą składem, właściwościami, czasem schnięcia oraz przeznaczeniem.

Warto zastanowić się, do jakiego celu będzie używana masa szpachlowa. Czy ma służyć jedynie do niewielkich napraw, czy też będzie używana na większych powierzchniach? W hurtowni farb w Warszawie dysponujemy zarówno masę szpachlową przeznaczoną do wyrównywania ścian (np. gładź gipsowa), do montażu płyt kartonowo-gipsowych (np. masa szpachlowa na bazie gipsu) czy też do naprawy dziur i pęknięć (np. masę szpachlową elastyczną).

Porównaj składy i czas schnięcia masy

Różne rodzaje mas szpachlowych mają odmienne składy chemiczne, które wpływają na ich właściwości oraz sposób aplikacji. Masy na bazie gipsu są łatwe w obróbce i szybko schną, jednak mogą być mniej odporne na wilgoć. Masy cementowe charakteryzują się większą wytrzymałością i odpornością na działanie wody, ale są trudniejsze w aplikacji. Czas schnięcia masy szpachlowej, jest także istotny dla planowania prac remontowych. Niektóre z nich potrzebują nawet do 24 godzin, podczas gdy inne są gotowe do dalszej obróbki już po kilku godzinach.

POSTED BY Karolina Jarosz | cze, 27, 2023 |