mężczyzna wlewa farbę do tacy

Remont mieszkania to zawsze duży wydatek, dlatego decydując się na odświeżenie mieszkania, nie chcesz przepłacać na materiałach. Malowanie, podobnie jak inne prace wykończeniowe, należy odpowiednio zaplanować. Jeśli zawodowo nie zajmujesz się wykańczaniem wnętrz, możesz mieć problem z wyliczeniem dokładnej ilości farby potrzebnej do pokrycia ścian. Są jednak sposoby, by to oszacować.

Pamiętaj o uwzględnieniu marginesu błędu na poprawki

Obliczając ilość farby potrzebnej do malowanie warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, należy policzyć powierzchnię ścian i sufitów w malowanym pomieszczeniu, pamiętając o odjęciu powierzchni zajmowanej przez okna oraz drzwi. Otrzymane wyniki następnie dzieli się przez wydajność farby, która umieszczona jest na opakowaniu.

W przypadku położenia dwóch lub trzech warstw koloru, wynik ten należy pomnożyć przez 2 lub 3. Pamiętaj, żeby otrzymane wyniki zaokrąglać w górę. Dodatkowo, uwzględnij margines błędu, jeśli nie masz dużego doświadczenia z malowaniem. Jeśli szukasz jakościowych i wydajnych farb to skorzystaj z naszej oferty.

Wydajność farby to wartość szacunkowa

Im bardziej wydajna jest farba, tym większą powierzchnię możesz nią pomalować i tym mniej opakowań należy kupić. Pamiętaj jednak, że jest to wartość szacunkowa, która nie uwzględnia takich czynników jak sposób przygotowania ściany, rodzaj narzędzi stosowanych do nałożenia farby oraz doświadczenie osoby malującej.

Aby zwiększyć wydajność farby, warto wybrać farbę o wysokim stopniu krycia i nie rozcieńczać produktu, jeśli nie jest to wskazane producenta. Pamiętaj o właściwym przygotowaniu ściany przed malowaniem. Chcąc maksymalnie zaoszczędzić wybrany preparat, wybierz natryskową metodę malowania, która pozwala na mniejsze straty niż malowanie wałkiem lub pędzlem.

POSTED BY Karolina Jarosz | mar, 21, 2023 |